Kalenice

Autor: Jirka Havel <jirkastachy(at)seznam.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 19. 09. 2007

Závěrečná soutěž ŠHL v Kalenicích

video fotky

V sobotu 15.září se konala poslední soutěž letošního ročníku Šumavské hasičské ligy, pohár v Kalenicích. Jelikož naši muži odjeli zatím všechny soutěže ŠHL, tudíž nemohli chybět ani zde.

Odpoledne bylo proti ránu jasné nebe a docela i teplo.Startovalo se po předem daném pořadí, Stachy běželi jako první. Z domova jsme tedy vyrazili s dostatečným předstihem a na místo dorazili mezi prvními, což se u nás letos moc nevidělo. Prošli jsme si trať a šli chystat nářadí k prostoru základny.

Po slavnostním nástupu jsme šli ihned k základně a na pokyn rozhodčího začli stavět. Na přípravu byly nezvyklé 4 minuty, leč pravidla toto umožňují. Základna byla složena ještě před časovým limitem a šli jsme na start. Na koši jsme měli půjčeného soutěžícího, jelikož ten náš musel odjet za rodinnými povinnostmi. Po odstartování se vše podařilo pospojovat bez problémů, roztažení bylo také bez chyb a proudaři měli vodu hned.Výsledkem byl náš osobní rekord 21:07 s. Dle slov proudařů, měli ještě zhruba vteřinu navíc, vypůjčený košař také přiznal, že mohl být o vteřinu lepší. My byli s časem naprosto spokojeni. I s tím, že ještě máme rezervy a tento náš rekord určitě není poslední. Škoda jen, že je konec sezony.

Jak se ke konci sezony zlepšili Stachy, zlepšili se i ostatní soupeři a tento náš čas by na začátku sezony byl možná i na bednu, tentokrát z toho bylo ,,pouze“ 10. místo.

V celkovém hodnocení Šumavské hasičské ligy tak Stachy obsadili v ročníku 2007 konečné 13. místo, což je oproti loňskému 19. místu zlepšení. Příští rok bychom rádi výrazně promlouvali do první desítky.

Po skončení soutěže a vyhlášení výsledků při slavnostním nástupu jsme se přesunuli do sálu místního hostince, kde bylo připraveno pohoštění pro všechny týmy jezdící stabilně ŠHL a vyhlášení pořadí celého letošního ročníku ligy. Po vyhlášení, předání diplomů a věcných cen následovala volná zábava. Na zdi byli promítány záběry ze soutěží letošního ročníku. Zábava se poté rozjela naplno, došlo i na výměnu dresů a za chvíli málokdo věděl kdo kam patří. My jsme se bavili zhruba do druhé hodiny ranní a poté odjeli domů. Dle neověřených zpráv však někteří jedinci vydrželi až do druhého dne do oběda.

Atmosféra této akce byla opravdu jedinečná, jako i atmosféra na všech soutěžích letošního ročníku ŠHL. Letos jsme také zúčastnili několika soutěží okresního poháru a musím konstatovat, že ŠHL udělala oproti loňsku obrovský skok kupředu co se týče úrovně soutěží a s některými okresními se to nedá srovnávat. Do dalších ročníků si myslím, že přibude týmů jezdících stabilně a úroveň tak opět stoupne o něco výš. Doufám, že i Stachy stoupnou výše a jak jsem již psal budeme chtít určitě promlouvat do první desítky.