06. 12. 2019  Úvodní stránka :: Rubriky :: FOTO galerie :: Diskuse :: Download :: Odkazy :: Email

* Střecha je ze 2/3 pryč

04. 02. 2006 (4321 přečtení)

Muzeum skoro bez střechy Včera přijeli Řepáci s vysokozdvižnou plošinou. Dnes ráno se začalo s demontáží konstrukce střechy. Za Řepáky (SDH Praha - Řepy) přijeli pomoct Radek Němota, Pavel Němec, Petr Svobora, Pavel Klíma, Honza Růžička a samozřejmě Luboš Spálenka. Za SDH Zdíkov přišli na pomoc Martin Závora, Václav Runda, František Kerekeš, Jakub Závora a Láďa Škopek. Za občany Stach nám přišel pomoci Miroslav Pešl, od OÚ pomáhal s traktorem a vlekem Josef Štěpánek a od Stavoplastu Víťa Kůs s Volvem s hydraulickou rukou.

Po prvním dnu odstraňování střechy Práce šly nad očekávání dobře. Osobně jsem si myslel, že rozebrat celou střechu zabere alespoň 4 dny. Po dnešku je ale více než 2/3 střechy odklizeno zcela a zbytek je z větší části rozebrán. Zítra se demolice dokončí. Bez hydraulické ruky a vysokozdvižné plošiny by to ale vůbec nešlo. Na zbořeniště se přijeli podívat i novináři. Ředitel muzea jim dal sodu za zkreslené informace o muzeu. Řekl jim, že je na vyprošťování a demolici odpracováno okolo 1000 brigádnických hodin. Redaktorka si naivně myslela, že jsme za tuto práci placeni a nesmírně se divila, že tomu tak není. V podvečer nám začalo sněžit, na střeše to začalo klouzat, naštěstí už bylo nejhorší rozebráno.

Celý článek | Autor: Kuba Vlášek | Komentářů: 386 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

den. prům. 1996.3