Exponáty

* Škody na exponátech pojišťovna nezaplatí

14. 02. 2006 (3298 přečtení)

Naš skvostDnes jsme se dozvěděli, že podle pojistných podmínek máme sice exponáty pojištěny proti živlu, ale pouze základní a tam spadá požár, výbuch, přímý úder blesku a pád letadla či jeho zavazadel. A teď babo raď. Budeme muset z darů napřed opravit zapůjčené exponáty, takže na naše vlastní se pravděpodobně peníze nedostanou. Zítra se dozvíme od Hasičské vzájemné pojišťovny víc.

Přestože jsme se snažili minimalizovat případné škody na exponátech pojistkou, nechali jsme je pojistit především proti krádeži a vandalizmu. Proti živlu jsme je pojišťovali spíše okrajově. Nikdo z nás ani nepomyslel na možnost sněhové kalamity a následné zřícení střechy. Budeme se muset obrátit na právníka, aby se s námi pokusil najít optimální řešení a poradil nám, jak máme dál postupovat. My, jako Sdružení historie hasičstva, jsme nic nezanedbali, ale budeme na to doplácet nejvíce. A navíc pokud se opravdu i druhá pojišťovna cukne s proplacením škody na budově, tak je otázkou, jak to vůbec bude dál a kdy se muzeum znovu otevře.

Celý článek | Autor: Kuba Vlášek | Komentářů: 473 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek