* deti soutěž

06. 05. 2008 (4144 přečtení)

16. ročník Memoriálu Pavla Bače

V sobotu 3.května se konal 16. ročník Memoriálu Pavla Bače v Žernovicích. Od rána panovalo teplé a slunečné počasí. Naše družstvo malých hasičů se kvůli nemocem,taneční soutěži a důležitému fotbalovému utkání nesešlo kompletní. Sešlo se v sestavě se třemi náhradníky a i tak nám jeden soutěžící chyběl. Přesto všechno rozhodla chuť si zasoutěžit a po dlouhé zimní přestávce se opět setkat s ostatními hasičskými kamarády z jiných sborů.

Tak jsme tedy vyrazili. Na místo konání jsme dorazili s menším zpožděním a ihned po příjezdu šli rovnou na nástup. Tam jsme se dozvěděli, že naše kategorie začne požárním útokem a pak půjde na štafetu CTIF. Startovat jsme měli jako čtvrtí. Šli jsme tedy okamžitě po nástupu nachystat nářadí potřebné k požárnímu útoku. Každé družstvo mělo možnost dvou pokusů a i my se rozhodli oba pokusy využít.

Při prvním pokusu nám vypadlo první ,,béčko“ z přetlakového ventilu, podařilo se ho sice znovu rychle nasadit,ale pár vteřin nás to stálo. Výsledný čas tak stačil pouze na průběžné třetí místo.

Druhý pokus vůbec nebyl jedním z nejpovedenějších. Nepodařilo se zapojit rozdělovač a jeden z proudů mu utekl. Když se vše napravilo, dlouho jeden z proudů nemohl nastříkat a čas byl horší než z prvního pokusu. Po požárním útoku jsme se tedy usadili na třetím místě a čekali jak dopadne štafeta.

Do té jsme měli dost času, než ji odběhla starší kategorie, kde bylo družstev daleko více. Tak jsme si mezitím došli na klobásku a nějaké to občerstvení. Rozdělili jsme si také úkoly do štafety. Ti co zbyli ze stabilního kádru dělali své, zbytek obsadili náhradníci a jednoho soutěžícího jsme si vypůjčili z Netolic.

Před startem ani nebyl čas na nějakou velkou nervozitu. Nachystali jsme hadice potřebné na štafetu a nastoupili ke startu. Vašek jako vždy podal precizní hlášení, za které si od rozhodčího vysloužil pochvalu a šlo se na start. Vše probíhalo docela dobře až na pár malých zmatků na postech náhradníků, leč žádný velký problém kupodivu nenastal. Nutno podotknout, že všichni se snažili a tuto nejsložitější disciplínu snad ze všech se podařilo úspěšně dokončit. Čas nebyl sice z nejlepších, ale všichni si zasloužili opravdové uznání. Na všech bylo vidět, že se opravdu snažili a to že někteří tuto disciplínu běželi vůbec poprvé mnohdy nebylo ani poznat.

Do nástupu zbývala ještě nějaká ta chvilička, kterou jsme trávili hraním různých her. Stejně jako loni nakonec zvítězilo lano a přetahovaná, která se nakonec zvrhla k nedobrovolnému svazování vedoucích. Čas takto rychle utíkal a málem jsme propásli i nástup.

V součtu obou disciplín jsme tedy nakonec skončili na čtvrtém místě. Podařilo se nám též, díky Vaškovi získat jedno z individuálních ocenění a to za nejlépe podané hlášení. Nakonec jsme zvolali požárnímu sportu třikrát HURÁ !!! a rozjeli se s pocitem krásně stráveného dopoledne domů.

Na závěr se patří poděkovat všem dětem, které se opravdu snažili, pořadatelům za perfektně připravenou a nádhernou soutěž a v neposlední řadě mladým Netolickým nadějím za zapůjčení soutěžícího při štafetě CTIF. Děkujeme !

Celý článek | Autor: Jirka Havel | Komentářů: 1149 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek