* Jarní plamen v Netolicích

29. 06. 2009 (4038 přečtení)

Jarní okresní kolo Plamenu – Netolice

Fotky jsou v této galerii

Zakončení ročníku 2008/2009 sportovně branné hry Plamen se letos konalo v Netolicích a mělo velice zajímavý průběh. Letošní jarní kolo bylo na dva dny. Musíme uznat, že to byl dobrý nápad. Nebyl to takový chaos, jako když bylo vše nacpané v jednom dni.

My jsme se rozhodli vyjet už v pátek 15.5. Sraz byl kolem 17hod., muselo se zabalit ještě pár věcí a pak se mohlo vyrazit. Cesta do Netolic uběhla rychle. Po cestě jsme si zpívali a vymýšleli program na večer. První noc bylo ubytování zařízeno v hasičské zbrojnici v Netolicích. Než jsme dorazili, naše instruktorka tam zavolala, aby ohlásila, že se blížíme. Bylo jí sděleno, že vše je připraveno. Když naše Avie zaparkovala před ,,hasičárnou“, čekala tam na nás paní od SDH Netolice a šla nám ukázat místo, kde budeme spát. Vyšli jsme do patra a tam na nás čekalo několik lehátek. Ubytování bylo skvělé. Po vynošení věcí z auta se rozhodlo o procházce, aby nám pak večeře více chutnala. Prošli jsme si náměstí a okolní uličky. Netolice i se svým okolím jsou velmi krásné. Po vynikající večeři, ke které bylo kuře, se provedla rychle hygiena a šlo se spát. Ještě jsme přemluvili vedoucí, aby nám řekli pohádku a pak už byl klid.

V sobotu byl budíček v 6.30, po rychlé snídani se vše pobalilo a vyrazilo se na stadion na okraji Netolic. Zde proběhlo zahájení a přiřazení startovních čísel. Naše startovní číslo pro letošní jarní kolo bylo 13. Jelikož do našeho kolektivu přistoupilo několik nových členů starších 11 let, museli jsme být zařazeni do kategorie straší. Tím pádem se náš výsledek z podzimního kola za kategorii mladší nepočítal a naše družstvo bylo zařazeno na poslední místo. Jako první se běžela štafeta 4x60m. My jsme postavili dvě štafety, ale první byla úspěšnější. Na stadionu měla běžet i naše instruktorka Kristýna za dorostenky jednotlivkyně, ale protože pršelo, její závod zrušili. Bylo jí to celkem jedno, protože ve své kategorii byla sama. Postup na krajské kolo měla jistý už z podzimního kola. Když všechna družstva dokončila štafetu, byl naplánovaný přesun na Autocamp Podroužek. Ubytování bylo v chatkách a bylo zde zajištěno i stravování. Dorazili jsme na oběd. Po obědě se měl běžet útok CTIF, ale protože déšť neustával, tato disciplína se zrušila a byl vyhlášeno osobní volno. To jsme využili k zlobení vedoucích:-). Večer se počasí umoudřilo a tak jsme mohli jít na lanové centrum a pak si opéct vuřty. Večerka byla ve 22hod., ale to už z nás většina spala.

Nedělní ráno bylo docela veselé, jelikož jsme po probuzení zjistili, že nám někdo v noci pomaloval obličeje. V 9.30 se běhala poslední disciplína a to požární útok. Každé družstvo mělo dva pokusy a oba se nám povedli. Nakonec jsme vybojovali 12.místo. Pro nás to byl i tak úspěch, protože jsem poprvé byli ve starší kategorii. Naše instruktorka dostala zlatou medaili a postupovala tím pádem na krajské kolo. Po cestě zpátky jsme už přemýšleli, co musíme zlepšit, aby jsme v dalším ročníku hry Plamen porazili naše soupeře. Dospěli jsem k názoru, že když budeme pořádně trénovat, určitě to bude příště lepší.

Za děti napsala instruktorka Kristýna Ernestová