12. 11. 2019  Úvodní stránka :: Rubriky :: FOTO galerie :: Diskuse :: Download :: Odkazy :: Email

* Outdoorová akce ve Finsterau

26. 03. 2010 (4668 přečtení)

Outdoorová akce ve Finsterau

Na pozvání našich přátel z německého Finsterau jsme se vypravili na outdoorovou akci. Tato akce je založena na využití čistého přírodního sněhu.

Fotky jsou v této galerii

V pátek 19.února jsme plni očekávání vyrazili naším oblíbeným vozidlem VW transportér a doufali, že nás tentokrát doveze bez problémů na místo určení, což se nakonec podařilo. Po příjezdu do Finsterau nás přivítali zástupci mladých hasičů našeho spřáteleného sboru. Dále jsme byli seznámeni s časovým plánem akcí na celý víkend. Jako první úkol bylo postavit iglů, které nám mělo sloužit jako příbytek k přespání. Ale postavit ho tak, aby jsme se v něm cítili jako v postýlce a ne jako pod lavinou, se ukázalo jako nadlidský výkon. Bohužel rychleji ubývalo světla, než přibývalo stavby. Nakonec za pomoci našich kamarádu se vše dotáhlo ke zdárnému konci a společně jsme se odebrali do blízké restaurace na vynikající pizzu. S plnými bříšky a sněhovou klenbou nad hlavou se nám usínalo krásně.

Sobotní ráno bylo kruté, ale po vydatné snídani se nám opět rozzářil úsměv na tváři. Některým sice následně ztuhnul při představě pěší túry na sněžnicích na Bučinu a zpět. Těsně před výletem dorazil náš překladatel a tak jsme se během výletu mohli dozvědět zajímavé věci o Šumavě a její historii. Také jsme po cestě narazili na stopy rysa, zajíce, lišky a jiných obyvatel lesa. Některé z našich stop od sněžnic si průvodce spletl s Yetim☺. Po návratu nás čekalo typické bavorské jídlo - kariwurst. Odpolední program byl volný, někteří usnuli, jiní zlobili vedoucí nebo šli na procházku po okolí. Večer nás čekala zábava. Začalo to promítáním o dobytí šestitisícovky v Himalájích a následnou besedou s účastníkem expedice. Pokračováním byla volná zábava. Pěkně jsme si zatancovali, ale největší překvapení nás čekalo při vyhlašování tomboly. Téměř všichni z nás vyhráli nějakou z cen. Pak jsme se odebrali do našich sněhových příbytků.

Probudili jsme se do prosluněného dne a po snídani si šli vyzkoušet něco nového. Naučili jsem se zacházet s GPS, někteří z nás si vyzkoušeli lezení po sloupu z ledu a jako poslední akce celého víkendu bylo ježdění na tzv. Ruck X-Bob, což je kombinovaný batoh s boby. Pak již následovalo oficiální ukončení celé akce a předání certifikátu za zvládnutí celého programu. Po rozloučení nás čekala cesta domů. Roztlačili jsem transportér(po dvoudenním stání zamrzl) a vyrazili. Cesta proběhla hladce a v klidu, protože většina z nás únavou usnula.

Našim přátelům patří velké poděkování za příjemně prožitý víkend a za jejich obětavou péči o nás.

Jirka a Týna