12. 11. 2019  Úvodní stránka :: Rubriky :: FOTO galerie :: Diskuse :: Download :: Odkazy :: Email

* Plamen - říjen 07

21. 10. 2007 (5402 přečtení)

Okresní kolo Plamenu – Netolice

V sobotu 13.října se v prostoru sportovního areálu v Netolicích konalo podzimní okresní kolo sportovně branné hry Plamen

V sobotu ráno jsme měli budíček v 6:30. Po snídani jsme se oblékly,vzali si svačinu a vyrazili do Netolic.Po cestě jsme vyzvedli novou instruktorku Kristýnu, která se k nám přidala.Když jsme dorazili do Netolic, měli tam mlhu a zimu,během dne se to však vybralo a chvílemi na nás vykouklo i sluníčko.

Při nástupu nám řekli kolikátí poběžíme v jednotlivých disciplínách a bylo nám přiděleno startovní číslo 1.

Jako první jsme šli na štafetu dvojic, tam jsme postavili dvě družstva. Obě družstva nasbírala 30 trestných bodů a časy také nebyly zrovna z našich nejlepších.

Pak na nás čekal závod požárnické všestrannosti. Běželi jsme první. V naší kategorii se běží 2 kilometry s pěti stanovišti, na prvním byla střelba ze zduchovky, na druhém zdravověda, na třetím byly uzle a lano. A nakonec jsme poznávali značky a hasební prostředky. Doběhli jsme s časem 30:47 a nasbírali jsme 20 trestných bodů. Což vzhledem k nutně provedeným změnám v družstvu díky marodce nebyl až tak špatný výsledek.

Nakonec na nás čekala štafeta 400 metrů s překážkami CTIF a výjimečně se to letos běželo na ovále.Na štafetě CTIF jsme postavili jedno družstvo.Měli jsme 2 pokusy, jeden ve vnitřní dráze a jeden ve venkovní. Počítal se lepší čas a to 137,12 s. To také nebyl nejlepší, ale ani nejhorší čas.

Když jsme měli všechno odběhnuté tak jsme šli na oběd a čekali na nástup. Čekání jsme si krátili hraním různých her a zlobením vedoucích. Jak našich tak ostatních, hlavně Budilovského, se kterým jsme již staří známí.

Po vyhlášení jsme jeli zpět do chaty kde jsme si chvíli odpočinuli a nabrali sílu na večer. Po odpočinku jsme udělali oheň kde jsme si opekli buřta a rohlík. Kristýna si s sebou přivezla kytaru a krásně nám u ohně hrála. My postupně začali zpívat. Zpívali jsme tak dlouho dokud nám nebyla zima. Když už nám byla zima a nedalo se sedět venku u ohně, tak jsme šli zpívat do chaty do tepla.Zhruba kolem deváté večer si přijeli pro Kristýnu rodiče a ta musela domů.

Tak jsme si potom již bez kytary povídali dnešní zážitky ze soutěže.Nakonec nám Andula začínala povídat strašidelné povídky a přitom, jak nám vykládala, jsme zjistili, že nám někdo chodí kolem chaty.Tak jsme poslouchali a nakonec jsme se domluvili a šli to zjistit. Někteří zůstali uvnitř chaty, protože se báli.Obešli jsme celou chatu a nikoho jsme nenašli, tak jsme šli dovnitř a povídali si.Nakonec, když už jsme to nečekali, tak nás vystrašil jeden náš známý s přítelkyní. Chvilku s námi zůstali a povídali si . Když odešli, tak jsme si povídali dál a kdo chtěl mohl jít spát.Andula povídala strašidelné povídky, kterým jsme se spíše smáli, než bychom se báli a nakonec jsme vyvolávali duchy. Spát šli někteří z nás až kolem půlnoci.

V neděli každý stával až se mu chtělo, pak byla snídaně nakonec se uklízela chata a kolem ní. Když bylo uklizeno tak nás Jirka rozvezl domů.

I přes ranní mrazíky jsme si naše další kolo Plamenu opravdu užili a všem se nám to líbilo. Ani se dočkat nemůžem jarního kola, kam pojedeme udržet minimálně třetí místo, které jsme tentokrát v Netolicích obsadili. Sice se nám nepodařilo obhájit druhé místo z loňska, ale i třetí místo je krásné a je pro nás zadostiučiněním za celoroční letošní práci.

Marta Havlová