* Žernovice

02. 05. 2007 (5585 přečtení)

V neděli 29.dubna se konal již 15.ročník ,,Memoriálu Pavla Bače“ v Žernovicích.

Jelikož se pilně připravujeme na jarní kolo sportovněbranné hry Plamen a tato soutěž je ideální k vyzkoušení si disciplín požárního útoku a útoku CTIF, ve kterých se na této akci soutěží a zároveň ke zjištění jak je na tom po zimě ,,konkurence“,rozhodli jsme se i my do Žernovic vyrazit. Sraz jsme měli na naší hasičské zbrojnici v 7:30 ráno.Bohužel jsme se nesešli všichni, protože jeden náš soutěžící si jako naschvál zrovna včera zvrtnul kotník a nemohl tak jet.Jeho sestra také nejela, protože nechtěla jet bez něj. Nicméně do Plamenu bude zdráv a na ten s námi pojedou.Bylo nás tedy přesně devět,což je akorát,tak jsme vyrazili. Cesta probíhala docela v pohodě,až na cestáře, kteří stále opravují cestu do Husince a docela nás zdrželi. Do Žernovic jsme tedy dorazili zhruba se čtvrthodinovým zpožděním, nicméně pořadatelé na nás jak s prezentací, tak s nástupem chviličku počkali. Pořadí soutěžících se losovalo.Nám připadlo startovní číslo 1,které jsme si moc nepřáli,ale nedalo se dělat nic jiného než se s tím nějak poprat.Na nástupu jsme poprvé oficiálně ukázali náš nový prapor,který sklidil obrovský úspěch a uznání od všech přítomných.Dozvěděli jsme se,že naše kategorie bude začínat požárním útokem,na který budou mít všechna družstva dva pokusy a kategorie starších útokem CTIF,poté se obě kategorie prohodí.Šli jsme proto ihned po nástupu chystat věci na požární útok. První pokus se nám moc nevyvedl a výsledný čas byl něco málo kolem šedesáti vteřin. Levému proudu se podařilo proudnici spojit jen na jeden ozub, nechali jsme otevřený béčkový kohout na trojáku, a ani sání nebylo z nejlepších. Sbalili jsme proto hadice a čekali až dosoutěží ostatní družstva naší kategorie. Druhé pokusy se běžely po prvním kole všech družstev. Při čekání jsme okukovali ostatní,kterým se první pokusy také moc nedařili,leč horší než my nebyl nikdo.Také jsme přišli na to, proč se nám první pokus nevydařil. Bylo to proto,že jsme na mašinu zapomněli dát našeho maskota Stašíka. Při druhém pokusu jsme toto napravili a družstvo trochu překopali, tak aby si zasoutěžili všichni.Přineslo to své ovoce a druhý pokus byl ten z těch zdařilejších.Počítal se jen lepší pokus, proto jsme byli po požárním útoku na třetím místě. Po útoku jsme si dali klobásku a šli okukovat starší kategorii na útoku CTIF. Tam bylo soutěžících více než u nás, tak jsme měli docela dost času na to, abychom si vše ještě pořádně probrali. Domluvili jsme se, že nepojedeme ani tak na čas, ale zaměříme se na to, abychom nasbírali co nejméně trestných bodů. Před startem jsme se rozhodli vyzkoušet hadice z nových materiálů, které tan byli k dispozici od pořadatelů soutěže i když s nimi nemáme ještě žádné zkušenosti. Připravili jsme si trať, Vašík podal rozhodčímu hlášení a šli jsme na věc. Štafeta se nám celkem vyvedla, nikde jsme nezazmatkovali, hadicové vedení natáhli bez problémů, u džberovek a uzlů jsme se sice trochu zdrželi, ale jinak vše proběhlo bez problému. Nasbírali jsme pouze 10 trestných bodů za jeden špatně uvázaný uzel, i když další dva byly také jen tak tak, byli jsme s naším výkonem docela spokojení. Potom jsme jen čekali až doběhnou CTIF ostatní družstva a starší dokončí útoky. Čekání jsme si krátili hraním různým her, učili jsme se chodit na chůdách, a už ani nevím, koho napadlo vytáhnout z auta lano a začít se přetahovat.Začli Stachy, za chvíli jsme se již přetahovali s Budilovem, který parkoval vedle nás, netrvalo dlouho a přetahovali se všichni, kdo měl ruce nohy. Skoro na celou hodinu bylo o zábavu postaráno. A přitom to začlo tak nevinně. Takto jsme strávili čas až do nástupu a vyhlašování výsledků. Nejprve byla vyhlášena kategorie mladších, tedy naše. Nakonec jsme obsadili krásné 3. místo a získali tak bronzové medaile. Po vyhlášení starších , pořadatelé vyhlašovali ještě čtyři individuální kategorie, ze kterých Stachy získali další dvě medaile. Bylo to za nejmenšího hasiče,tu získala Šárka a za nejlepší podané hlášení, tu vyhrál Vašík. Cestou zpět jsme ještě zastavili ve Vimperku v cukrárně na zmrzlinu.Po příjezdu na hasičárnu jsme uklidili hadice, všechno ostatní nářadí, a protože už bylo skoro pět hodin, rozešli jsme se všichni nadmíru spokojení z našeho prvního letošního vystoupení domů.

Celý článek | Autor: Jirka Havel | Komentářů: 438 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek